İlgili Alt Kategoriler

Skinny ile Slim Fit Arasındaki Fark Nedir

Skinny ile Slim Fit Arasındaki Fark Nedir
04-12-2021 tarihinde eklendi.
Adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz skinny ve slim fit kelimelerinin ne anlama geldiğini nasıl kullanıldığını bu yazımızda ele alacağız. Her yeni sezonda değişen moda anlayışı yeni terimleri de beraberinde getirebiliyor. Şimdi bu iki kelimeyi yakından inceleyelim.

Öncelikle Slim Fit'in ne olduğunu inceleyelim; Slim fit türkçe karşılığı olarak "dar kesim" denilebilir. Yaklaşık son 10 yıldır jean kategorisinde lider konumda olan slim fit kesim pantolonlar oldukça beğenildi. 90'lı yılların salaş bol kesim tarzı artık günlük yaşamda pek kullanılmıyor. 

Slim Fit Pantolon; bacaklara sıkıca oturan ve küçük bir bacak açıklığında biten pantolon çeşididir. Vücutta dar duran ancak vücüdu saracak kadar da dar değildir. Vücut hatlarını takip eden bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Boyuta bağlı olarak çevresi "9 ila 20" arasında herhangi bir yerde olabilir. 

Skinny Fit Pantolon ise genellikle Slim Fit ile karıştırılır veya aynı zannedilir. Ancak skinny pantolonlar tüm kesim türleri arasında en dar kesim olarak bilinir. Hatta son zamanlarda "Süper Skinny" kelimesini de görebilirsiniz ki bu da ekstra dar kesim anlamına gelmekte. Diğer kesimler genellikle diz altındaki genişliğine veya kesimine göre adlandırılır. Skinny ise vücüdu tamamiyle sarmalar. Yapışık kaıp olarak da adlandırılır.

Burada önemli olan bir diğer konu ise size uygun kot pantolonu ve uygun kesimi bulabilmek. Satın alacağınız ürünü eğer internet üzerinden sipariş veriyorsanız pantolonun kesimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Vücut hatlarınız hangi kesime uygunsa o kesimi tercih etmeniz en doğru olanıdır. 

Buradaki diğer bir sorun ise normal kalıpda giydiğiniz bedenin slim fit veya skinny kalıpta farklı olmasıdır. Hangi bedeni seçeceğiniz konusunda kafanız karıştı ise bunu dert etmenize gerek yok. Edwox.com'da beden seçiminin yanı sıra boy ve kilo bilgileriniz de alınır. Bu sayede uzman ekibimiz siparişinizde seçtiğiniz bedeni ve boy-kilo bilginizi inceler. Size en uygun kalıbı ve bedeni bu sayede hazırlar. Bedenin size uymama riskini en aza indirir. Hemen siz de siparişinizi oluşturun ve içiniz rahat bir şekilde ürünlerinizi bekleyin.

MAĞAZA KONUMU

Çay Mah. Nihat Kantarcı Cd. No:48, Çaycuma/Zonguldak

E-BÜLTEN ABONELİĞİ